Restaurace-Levada

Naše restaurace se nachází ve světoznámých lázních Mariánské Lázně.

Naleznete nás v nejklidnější části města hned vedle lanové dráhy, která se nachází 20 metrů od naší restaurace.

Naše restaurace Vám nabídne veškerý gastronomický servis .

Rádi pro Vás zařídíme projížďku na koních,výcvik jízdy na koni a mnoho dalšího.

Co je Levada?

 

Leváda
Cvik vysoké školy, při kterém se kůň mírně vzepne na zadní a přenese veškerou váhu svého těla na zadní končetiny.
Velmi těžký cvik
Leváda je složitým cvikem vysoké školy nad zemí, při kterém kůň přenese veškerou váhu na zadní nohy a úhel v karpálním kloubu nesmí přesáhnout 33 stupňů. Vypadá to, jako by se kůň pouze trošku vzpjal na zadní. Ne každý kůň je schopen takového sebrání a leváda je pro koně daleko složitějším cvikem než efektnější pesáda.
 
Nácvik Levády
Leváda se učí nejprve ze země a převážně mezi pilary. Nejprve kůň musí ovládat perfektně piafu, ze které následně přejde do levády. Teprve když se leváda daří na ruce, může kůň přistoupit k nácviku levády pod sedlem.
Leváda není Pesáda
Jak tedy rozeznat levádu a pesádu? Při pesádě se kůň zvedne téměř kolmo k zemi a při správně provedené pesádě zůstane takto stát bez popocházení co nejdéle. Leváda je oproti pesádě daleko nižší a kůň se nezvedne tolik na zadní.
Kam za Levádou?
Leváda patří mezi základní cviky vysoké školy nad zemí a můžeme ji vidět ve všech vysokých školách. A to jak ve Španělské jezdecké škole ve Vídni, v Lipici, v Real Escola Portuguesa d'Arte Equestre nebo také u sousedů v Topolčiankách či některých menších školách vysokého jezdeckého umění.